Zajímavé pasivní domy ve světě

Spoří energii, je šetrný vůči přírodě, šetří finance. Může však pasivní dům při splnění takových požadavků také pěkně vypadat? Nebo se zpravidla jedná o nevzhlednou kostku zahrabanou z poloviny do země? Následující ukázky z celého světa ukazují, že opak je pravdou.

Spoří energii, je šetrný vůči přírodě, šetří finance. Může však pasivní dům při splnění takových požadavků také pěkně vypadat? Nebo se zpravidla jedná o nevzhlednou kostku zahrabanou z poloviny do země? Následující ukázky z celého světa ukazují, že opak je pravdou.

I u nízkoenergetických domů lze úspěšně skloubit požadavky na minimální spotřebu tepla pro vytápění s funkčností a vizuální přitažlivostí.

Norský dřevěný hranol

Na první pohled se jedná o novodobou kostku z městského satelitu, při podrobnějším prozkoumání objevíme rekonstrukci tradičního skandinávského domu ve funkcionalistickém stylu z roku 1930. Punc výjimečnosti mu dodává dřevěné obložení a propracované venkovní prvky.

Německá chaloupka na kuří nožce

Montovaný dům, který zároveň řeší nedostatek prostoru i omezené finance. Jedná se však skutečně o pasivní domek se vším všudy, který využívá své vnitřní klima, vynikající izolaci a minimální potřebu primární energie.

Anglická snídaně v trávě

Někomu může dům u britského Kentu připomínat chaloupku z Hobitína, ale nenechte se zmást: k jeho stavbě se použilo 26 tisíc jílových cihel, vyrobených jen pár kilometrů od něj. Teplo a elektřinu dodává několik obnovitelných zdrojů, neprůvzdušnost budovy je dokonalá.

Italská designová lahůdka

Je to snadnější, než složit Rubikovu kostku: pasivní domek v italské provincii L'Aquila chrání přírodu i peněženku, je pěkný a navíc také odolný vůči zemětřesení. Důkaz, že při troše snahy lze z jednoho projektu vytěžit maximum užitku.

Švédská hvězdárna

Kruhové tvary se prý u půdorysu domů nemají používat, tým skandinávských architektů nás však přesvědčuje o opaku. Jejich stavba disponuje zatočenou verandu i balustrádu s integrovanými solárními panely.

Který z nich byste si vybrali vy?


Jak na projekt

Dozvědět se více

Navštivte nás na některém z veletrhů na téma bydlení a vytápění nebo nás jen kontaktujte a rádi za vámi nezávazně kamkoli přijedeme, posoudíme současný stav topné soustavy, spočítáme tepelné ztráty objektu (při uzavření smlouvy zdarma).

 

Vyslechneme si vaše přání a navrhneme řešení, které vám bude vyhovovat. Postaráme se o realizaci k vaší plné spokojenosti a dotace vyřídíme za vás!!!