Nevšední tvary solárních elektráren

Instalace solárního panelu představuje vždy zásah do životního prostředí. Míra získání energie ze slunečních paprsků je přímo úměrná velikosti plochy panelů, proto průmyslové elektrárny zabírají rozsáhlé plochy pozemků a stávají se nepřehlédnutelnými. V poslední době se však naštěstí objevily snahy tyto velké nevzhledné plochy, hyzdící své okolí, zatraktivnit. Podívejte se na některé z nich.

Instalace solárního panelu představuje vždy zásah do životního prostředí. Míra získání energie ze slunečních paprsků je přímo úměrná velikosti plochy panelů, proto průmyslové elektrárny zabírají rozsáhlé plochy pozemků a stávají se nepřehlédnutelnými. V poslední době se však naštěstí objevily snahy tyto velké nevzhledné plochy, hyzdící své okolí, zatraktivnit. Podívejte se na některé z nich.

Grand Terre, Francie
Nejkrásnější solární elektrárnu mají dokončit v roce 2018 na ostrově Grand Terre. Umístění panelů, určených pro zásobování až 750 domů, bude ve tvaru srdce.

Šan-ci, Čína
Nejdále je ve využívání solární energie Čína. Tvar obrovské elektrárny v provincii Šan-ci nepřekvapí: zobrazuje čínský symbol, pandu velkou. A kilometr čtvereční její plochy by neměl zůstat samotný, vedle má vyrůst ještě jeden menší pandí sourozenec.

Disneyland Florida, USA
Další velmocí ve využívání soláru jsou USA. I tady mají jednoho zvířecího miláčka, vytvořeného ze solárních panelů. Zábavní megacentrum Disneyland se rozhodlo být příkladem v přístupu k životnímu prostředí a napájí ho vlastní solární elektrárna Duke Energy Florida. Její panely tvoří tři kola vystavěná přesně ve tvaru hlavy myšáka Mickeyho.

Chattanooga, USA
Další zajímavé elektrárny neustále přibývají. Solární panely vyplňují i volné prostory v okolí přistávacích drah netradičního půdorysu letiště Chattanooga v Tenessee. Pokrývají více než tři čtvrtiny spotřeby energie celého areálu. Podobně se inspirují další letiště na světě a zdá se, že je to začátek boomu netradičních tvarů solárních elektráren.

Využití alternativních, obnovitelných zdrojů energie je téma, které hýbe světem. Takřka všudypřítomné využití elektrické energie udělalo ze solárních zdrojů hit. Sluneční svit je přítomen ve větší či menší míře po celém světě a tak se k získávání elektřiny ze slunečních paprsků věnuje velká pozornost. Sluneční elektrárny se rozrostly obrovským tempem, ale jejich instalace vyvolává i řadu negativních reakcí. Netradiční tvary mohou tento negativní pohled změnit.


Jak na projekt

Dozvědět se více

Navštivte nás na některém z veletrhů na téma bydlení a vytápění nebo nás jen kontaktujte a rádi za vámi nezávazně kamkoli přijedeme, posoudíme současný stav topné soustavy, spočítáme tepelné ztráty objektu (při uzavření smlouvy zdarma).

 

Vyslechneme si vaše přání a navrhneme řešení, které vám bude vyhovovat. Postaráme se o realizaci k vaší plné spokojenosti a dotace vyřídíme za vás!!!